Spis mieszkańców Osieka z 1940

Spis mieszkańców na podstawie książki adresowej Powiatu Średzkiego z 1940 roku

 

Nazwisko

ImięZawódNr domu

Baatz

Max Mleczarz 41

Barthel

Anna   52

Blaschke

Erich Rolnik 42

Blümel

Heinrich Szewc 69

Breuer

Alois Stolarz 24

Breuer

Franz Wikliniarz 55

Breuer

Josef Szewc 24

Breuer

Martha   24

Brinke

Emil   40

Brodkorb

Karl Robotnik 70

Brückner

Josef Rencista 36

Burkert

Gustav Kastrator bydła 96

Büroslawski

Emanuel Rencista 26

Dittrich

Hermann Mleczarz 86

Effnert

Alfons Mechanik 12

Eisner

Gustav Rencista 79

Ernst

Richard Mleczarz 65

Feja

Paul Proboszcz  

Forell

Bruno Parobek rolny 8

Förstel

Klemens Pracownik poczty 15

Franke

Ernst Robotnik 95

Franke

Helene   63

Fritsch, von

Josef Nauczyciel  

Galle

Alfred Parobek rolny 6 a

Galle

Paul Rolnik 72

Geisler

Georg Krawiec 66

Geistert

Johannes Młynarz 70

Guske

Agnes Gospodyni 77

Guske

Alfred Robotnik 7

Guske

Alois Rolnik 77

Guske

Heinrich Robotnik 33

Guske

Mathilde Rencistka 70

Guske

Paul Robotnik fabryczny 79

Guske

Richard Robotnik 79

Haase

Marie   47

Hadamke

Josef   53

Hahn

Oskar Rolnik 4

Halbsguth

Franz Burmistrz 78

Halfter

Heinrich Majster 79

Hartmann

Artur Rolnik 79

Hauke

Paul   54

Hauptmann

Paul Robotnik rolny 98

Heckler

August Robotnik 41

Heckler

Franz Robotnik 42

Heckler

Paul Robotnik 23

Heckler

Paul Robotnik rolny 18

Heckler

Richard Robotnik 33

Hein

Anna   2

Heinelt

Paul Sprzedawca 3

Heinrich

Hermann Fryzjer  

Heinrich

Karl Rencista 52

Hentschel

Anna Rencistka 74

Heyber

Max Robotnik ceramiki 47

Heyber

Paul Szewc  

Hippe

Gustav Robotnik 34

Hippe

Hedwig Rencistka 48 a

Hoffmann

Ernestine   23

Hoffmann

Marie Rencistka 45

Hoffmann

Paul I Piekarz 59

Hoffmann

Paul I Stolarz 87

Hoffmann

Reinhard Sprzedawca 3

Hübner

Pauline Robotnik rolny 86

Jenschke

Anna Gospodyni 56

Jerschor

Franz Robotnik 12

Kammler

Ernst Elektryk 52

Kautschor

Josef Robotnik 74

Klein

Alois Rolnik 68

Klingel

Anna Rencistka  

Klippel

Paul Mleczarz  

Klitta

Otto Sprzedawca i Sekretarz gminny 82

Klose

Theordor   Nowy młyn

Koschwitz

Ernst Operator pługu parowego 94

Krenscher

Bernhard Mechanik rowerów 3

Kroker

Agnes Robotnik rolny  

Kroker

August II Ślusarz 47

Kühn

Hermann Rolnik 84

Langer

Alfred Rolnik  

Langer

August Rencista 15

Laschinski

Fritz    

Lembfeld

Friedrich Księgowy kasy oszczędności 11

Liehr

Georg Rolnik 86

Liehr

Paul Gospodarz 86

Lindner

Alfons Robotnik 21

Lindner

Paul Rencista 34

Lorenz

Anna    

Lorenz

Josef Rymarz i Inspektor mięsa 49

Lusche

Franz Stolarz 44

Lusche

Martha Robotnik rolny 36

Magyar

Adele Krawiec  

Magyar

Nikolaus Weterynarz 46

Mainka

Karl Lekarz 14

Mentler

Elisabeth Rencistka 39

Mentler

Hedwig Położna 50

Mielsch

Karl Krawiec 79

Młynarz

August I   31

Młynarz

August II Murarz 95

Młynarz

Karl Kołodziej 4

Młynarz

Paul   30

Młynarz

Willi Murarz 74

Münch

Anna Gospodyni 48

Navrade

Alfred Robotnik  

Navrade

Heinrich Robotnik 79

Navrade

Richard Fryzjer 92

Neumann

Marie   10

Nitschke

Richard Robotnik 4

Nutke

Franz Sekretarz gminny 65

Oder

Alois   1

Oertel

Herbert Piekarz 49

Paul

Anna Rencistka 6

Paul

Ernestine Rencistka 10

Paul

Hermann Szewc 4

Persicke

Kurt Rolnik 8

Persicke Erben

------   32

Petrausch

Josef    

Platzel

Josef Mleczarz 79

Poleschner

August Stolarz 14

Poleschner

Klara ------ 27

Rauprich

Anna Rencistka 93

Reinhold

Alfred Zarządca dróg 2

Reiprich

Karl Rzeźnik 51

Renner

Paul I Rencista 84

Renner

Paul II Robotnik rolny 84

Richter

Bernhard Rolnik 57

Ruppelt

Bruno Rencista 34

Ruppelt

Hermann Woźny sądowy 88

Ruppelt

Hermann Robotnik rolny 86

Sauer

Gertrud   93

Schmidt

Anna Robotnik rolny 39

Schmidt

Robert Robotnik rolny 48 a

Schnapka

Johann Maszynista kolejowy 20

Schnorfeil

Hermann Robotnik rolny 41

Scholz

Agnes Robotnik 86

Scholz

Gerhard Rolnik 6

Scholz

Maria Gospodyni 91

Scholz

Paul Strażnik uliczny 92

Scholz

Rudolf Rolnik 91

Schubert

Agnes   73

Schubert

Alois   34

Schubert

Paul Rymarz 97

Schumann

Paul Robotnik 92

Schwade

Cäcilie Gospodyni 45

Schwesternstation Ossig

------   83

Seewald

Alfred   5

Seifert

Paul Rolnik 71

Seliger

Ida Rencistka 92

Skeide

Agnes Rencistka 29

Skeide

Paul Robotnik 29

Steiger

Josef Rencista 46

Steinig

Pauline   33

Stelzer

Alois Kowal 5

Stelzer

Bernhard Rolnik 43

Stiffel

Paul Dekarz 11

Stuffel

Alfons    

Thiel

Paul Kowal 52

Toepsch

Alois Rolnik 7

Toepsch

Berta Gospodyni 7 a

Toepsch

Paul Rolnik 45

Tscherner

Alfred Robotnik 67

Tscherner

Hermann Robotnik rolny 67

Ulitzka

Johannes Organista/Nauczyciel  

Umlauf

Johannes   22

Urban

Hermann Kołodziej 48 a

Vogt

Alfons Robotnik 28

Vogt

Anna Rencistka 28

Voigtländer

Wilhelm Rolnik 17

Wagner

August Kołodziej 81

Werner

Klara   37

Wielsch

Bernhard Robotnik rolny 79

Wiersing

Agnes Rencistka 69

Wilde

Alois Robotnik 46

Wittwer

Berta Rencistka 12

Wolf

Alois I Rolnik 41

Wolf

Alois II Rolnik i Policjant 63

Wolff

Rosalie   81

Wunderlich

Gustav Robotnik 11

Wunderlich

Paul Rencista  

Wunsch

Franz Rencista 55

Zylla

Hermann Kierowca 14

Na podstawie: http://www.adressbuecher.net/entry/book/177