ks. Jacek Stala

Proboszcz od 2011 roku

ks. Jacek Stala ks. Jacek Stala Urodził się 12 czerwca 1972 roku w Dzierżoniowie. Jego rodzice - Zygmunt i Zdzisława - mieszkali wówczas w Piławie Górnej i tam też się wychowywał. Gdy miał 10 lat, rodzina Stalów przeprowadziła się do Dzierżoniowa. Tam ks. Jacek ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Po zdaniu matury miał rozpocząć studia prawnicze. Jednak Pan Bóg miał inne plany. Powołał Go do służby kapłańskiej. Złożył ostatecznie dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Po 6 latach nauki i formacji, 30 maja 1998 roku w katedrze wrocławskiej, z rąk J.E. Ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza przyjął święcenia kapłańskie.

Po święceniach ks. Jacek został skierowany do pracy w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie. Pracował tam 3 lata. Następnie został przeniesiony do parafii pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Dusznikach, gdzie spędził 2 lata. Później pełnił posługę kapłańską przez 4 lata w parafii św. Katarzyny w Kudowie Zdroju i 2.5 roku w parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Na prośbę księdza biskupa z parafii w Nowej Rudzie przeszedł do parafii św. Jadwigi w Bolkowie, gdzie pomagał w pracy duszpasterskiej choremu proboszczowi. Po 1.5 roku pracy w bolkowskiej wspólnocie ks. biskup Ignacy Dec mianował ks. Jacka proboszczem parafii Gościsław. 

Prywatnie ks. Jacek interesuje się liturgią, teologia moralną, historią, militariami i kolarstwem. Lubi też czytać dobre książki oraz interesuje się filmem. 

Młodszy brat ks. Jacka - Radosław jest również kapłanem. Pracuje on w Nowej Rudzie.

Adres parafii

Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów w Gościsławiu

Gościsław 43
55-340 Udanin
tel. 076-870-93-53

Plebania

Proboszcz

ks. Jacek Stala

ks. Jacek Stala Urodził się 12 czerwca 1972 roku w Dzierżoniowie ... 

ks. Jacek Stala